| Anonim2562646246346 a întrebat:

Spuneți-mi și mie va rog la ce facultăți as putea sa dau dacă am terminat mate info? Ma refer sa se potrivească, sa nu ajung acolo sa nu știu nici măcar baza (de exemplu contabilitate, pe care o urmezi cel mai bine dacă ai terminat profil economic). Am înțeles ca la romano americana nu prea se învață, eu voiam sa merg aici, la informatica economica.In schimb la ASE și POLI habar n-am la ce as putea sa întru.

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Poli, automatica si calculatoare sau electronica, telecomunicatii si tehnologii informationale.

| pixeltinker a răspuns:

Hmm eu ți as sugera poli(automatică și calculatoare) sau fmi, cu cât ai mai mult de munca cu atât e mai bine.