| pix a întrebat:

Spuneti-mi si mie va rog niste meserii pe care le pot urma dupa ce am terminat profilul umanhappy

4 răspunsuri:
| Sobolan123 a răspuns:

Programator

| gabytz18 a răspuns:

Poti deveni psiholog, avocat, jurist, cred ca esti avantajata daca dai la SRY, poti urma facultatea de litere sau facutatea de filozofie. Te sfatuesc sa alegi ceva pe care sa-l faci de placere.

| buturuga a răspuns:

Daca faci stiinte sociale poti opta pentru politica

| SVD a răspuns:

Poti alege orice meserie doresti,insa daca ai ales un profil uman si vrei sa faci ceva pe baza de mate sau chimie,fizica, biologie, etc. o sa iti fie mai greu fiindca nu ai facut prea mult aceste materii.Asa,poti fi jurnalist,judecator/avocat/procuror/notar etc.,psiholog,pedagog,profesor, traducator, poate chiar si actor daca stai bine cu comunicarea laughing