| anonim_4396 a întrebat:

Spuneți-mi va rog cei ce ati terminat filologie, ce facultati se pot urma? Si ati reusit dupa facultate sa gasiti meserie cu salariu peste 3500 de lei pe luna?

2 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

:-) Medicina. Da, dupa 4 ani de filologie si pregatire la bio si chimie in particular. Sunt in Irlanda de Nord, lucrez intr-un spital privat si castig peste 3500 lei.

| BlackRose03 a răspuns:

Poți să faci Dreptul-Nu avocat că sunt mulți și dacă nu ieși în evidență cu ceva vânzător in Profi ajungi.La Drept merita sa mergi daca vrei sa devii procuror sau judecător că se câștigă bine și te poți pensiona mai rapid lejer.
Jurnalism, Facultatea de Litere, Facultatea de Psihologie, Facultatea de Sociologie, Resurse umane, Comunicație și relații publice.Sau poți deveni translator/ghid turistic.
Cred că ieșit de la Drept ai salariul cel mai mare.
Dar e concurență și dacă nu-ți place să înveți mai bine ia-ți gândul.
Reține că atunci când alegi o facultate nu contează doar salariul, trebuie să-ți și placa.Iti petreci jumătate din viață la muncă și este păcat să o petreci făcând ceva care îți displace.Succes! happy