| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi va rog niste meserii bine platite cu care poti iesi de la filologie, gen cu salarii peste 3 000 lei pe luna!

DAU FUNDĂ

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Filologia e un prof de liceu care nu te califica in nimic. O facultate sau niste cursuri sau un liceu tehnic te califica.

De la filologia poti merge la drept, jurnalism, marketing, management chiar si finante care sunt domenii bine plătite

| Andreeush a răspuns:

Îți trebuie facultate iar un salar peste 3000 de lei la noi în țară e cam greu.

| ywar a răspuns:

Femeie de serviciu, functionar administrativ, instalator apa canal, mecanic utilaje, operator hidraulic etc. peste 6000 de lei toate. Asta doar daca joci cota 10 la pariuri!
Acum serios! Voi vreti salarii de peste 3000 de lei si voi nu stiti sa faceti nimic. Mai intai demonstrati in campul muncii, produceti de acesti bani si pe urma discutam. Vreti din start bani multi? Va fac bine angajatorii ca nu va dau mare lucru la inceput sau nu va angajeaza cand vad ce pretentii aveti!

| Nemessys a răspuns (pentru ywar):

Uita-te la intrebarile anterioare... inainte zicea 30.000 de lei laughing)

| ywar a răspuns (pentru Nemessys):

Nici eu nu am avut un salariu bun la inceput, m-am chinuit! Am invatat, am luat si eu totul de jos. Acum ocup un post de conducere cu responsabilitati har Domnului pe un salariu cu mult peste media pietei, dar au trecut ani foarte multi si grei in care am invatat de am rupt!
Nu stiu ce vor, nu stiu sa caute, nu stiu ca exista anumite lucruri si de aceea rup CV-uri si le arunc pe fereastra. Nu am nevoie de oameni superficiali la mine in divizie si asta le spun mereu. Cand uita asta pot sa-si aminteasca ca trebuie sa se respecte ei insisi.

| Nemessys a răspuns (pentru ywar):

Eu am deja 2 variante pe viitor, incerc cu una, daca nu merge, a2-a 100% sigur o sa mearga. happy Sunt pasiunile mele, din care se castiga un salariu mediu spre mare dar suficient pentru mine.