| SherlockHolmes08 a întrebat:

Sslut. Sunt studenta la UMFT, medicina dentara (anul I) si as vrea sa ma transfer la medicina generala. Ce presupune asta? Dupa ce criterii se realizeaza transferurile?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

La toate universitatile din Ro.transferurile se fac dupa finalizarea primului an de studii iar una din conditii este ca studentul sa fie integralist.
Pentru a afla detalii ce privesc transferul tau, iti sugerez sa mergi la decanatul facultatii de medicina generala.

| Donsavas a răspuns:

Trebuie sa ai media corespunzatoare si un an de studiu acolo unde esti actualmente. intereseaza-te daca mai sunt locuri acolo unde vrei si cu ce medie minima s-a intrat. trebuie sa o depasesti. asta inseamna ca trebuie sa ai note bune aici plus ca dai si niste diferente ce tin de anatomie si chimie, in special. succes!