| Gherasa_Gabriel-Andrei_1998 a întrebat:

Stie cineva care este situatia cu olimpicii judeteni? Am auzit ca cei sitati pe locurile 1, 2,3 intra la liceiele de profil fara examen?

4 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Situatia e ambiguua insa in conditiile legii educatiei in vigoare nu exista nici o sansa ca acest lucru sa se intample.

| mihaelabr a răspuns:

Nu cred ca este adevarat...Din cate stiu eu, doar liceenii care iau locul 1 la Olimpiada Nationala pot intra la facultate fara examen...

| DaKlazz a răspuns:

Sa intri la liceu poti fi si cel mai destept copil dai examen simulari si cand primesti optiunile alegi liceul.Deci Orice copil oricat de destept ar fi el intra la liceu cu EXAMEN!

| Gherasa_Gabriel-Andrei_1998 explică:

Ma refer la liceele vocationale! am luat locul 2 la olimpiada judeteana de religie si cica nu mai dau examen la admiterea in seminar!