| Petean_Alexandra_1998 a întrebat:

Stie cineva care sunt sferele de exprimare a sportului? Dau funda

1 răspuns:
| DannyQ a răspuns:

1.Activitatea motorică trebuie să se bazeze pe practicarea oricărui tip de sport.
2.Acțiunea sportivă este neproductiva si nu este subordonata nemijlocit necesităților existențiale
3.Performanța este obținută prin efort care se bazează pe un anumit antrenament.
4.Respectarea unor principii : fair-play, egalitatea șanselor.
5.Manifestări care includ riscul, tensiunea dar si autocontrolul, corectitudinea mișcării.