| ali_9828 a întrebat:

Stie cineva cum se ajunge invatatoare? Eu sunt cls a 9a acum la filo. si as vrea sa devin invatatoare cand termin liceul, trebuie sa urmeaz o facultate ceva? Stiti vreo facultate pentru asa ceva?

4 răspunsuri:
| EmotionalKoma a răspuns:

Trebuia sa te dai la profil vocational, peste 4 ani de liceu puteai sa te si angajezi cu diploma

| misterioaѕa a răspuns:

Buna.
Ca sa fii invatatoare trebuie sa ai voce!
Trebuie sa faci niste cursuri speciale(nu facultate)!

| elasexygagica a răspuns:

Ca sa ajungi invatatoare trebuie sa te joci cu directorul scolii pe sub birou, numa asa ai sanse

| anutza a răspuns:

Trebuie sa faci liceul pedagogic sau facultate de pedagogie. Bafta. happy