| ElenaMari a întrebat:

Stie cineva daca companiile de mobiliare (de mobila) au economist la biroul de achizitii? Adica nu neaparat toate da in general zic.

1 răspuns:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Esti cam in afara cu termenii.
1. Mobiliar este altceva decat mobila - desi si mobila intra in asta -, dar tot aici intra si animalele. Exista bunuri mobiliare si bunuri imobiliare. Cred ca stii care-i diferenta.
2. Un birou de achizitii este un birou unde o firma achizitioneaza bunuri, nu le vinde. Vanzarea o fac magazinele de desfacere.
Nu-si permite nimeni sa plateasca un economist pentru fiecare magazin. (daca am inteles eu bine la ce te referi). De ce ar fi nevoie de un economist pentru a prezenta esantioanele de mobila ce se gasesc in magazin?