| SteFan027 a întrebat:

Stie cineva daca Scoala de jandarmi de la Falticeni are in dotare o sala de forta? Cineva care a invatat acolo sau a avut cunostinte imi puteti spune, va rog?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Puteai sa intrii pe site-ul lor si vedeai scris urmatoarele: "Educaţia fizică se desfăşoară într-o sală de sport corespunzătoare, dotată cu aparate şi dispozitive ce oferă suport pentru o mai bună pregătire a elevilor."
Concluzia: daca este sala de sport nu vei putea intra decat in timpul orelor de clasa. In armata nu faci ce vrei si cand vrei! In orele de clasa nu poti intra decat cu subunitatea ta si atunci faci ce este scris in program nu la ce aparate vrei tu. Noi mai faceam seara, la dormitor, cu gantere, flexor, extensoare, etc. Pe vremea mea era mai multa strictete si o faceam pe ascuns. Nu stiu cum este acum si mai ales la jandarmi. Eu am fost la M.Ap.N.