| marianflorinn a întrebat:

Stie cineva firme de proiectare in Bv? Vreau sa depun niste cv-uri! Dau funda

5 răspunsuri:
| Krax256 a răspuns:

Ce fel de proiectare?
Detaliere in constuctii metalice - Intelibuild
Mecanica - Tata motors - se intra foarte greu dar e bine.
Departament d proiectare la INA SCHAEFFLER si posibil la Continental automotive
Trebuie sa cauti pe net ca gasesti. Incearca si bestjobs, ejobs, olx etc

| marianflorinn explică (pentru Krax256):

Orice firme de proiectare! nu fabrici crying((( cu program pana la 18 crying(( firme micute ..stiu si eu 40 de fabrici cu departamente de proiectare. FIRME MICUTE DIN BRASOV CU ORICE FEL DE PROIECTARE IN AUTOCAD SAU CATIA.

| Krax256 a răspuns (pentru marianflorinn):

Vrei proiectare si program doar pana la maxim 18? Bafta.

| marianflorinn explică (pentru Krax256):

Daca tu ai facut 4 ani in 8 nu inseamna ca toata lumea a facat la fel. as vrea sa stiu cum iti dau report! am gasit la CANAM cu program pana la 16! induci lumea in eroare!

| Krax256 a răspuns (pentru marianflorinn):

Am lucrat la Canam aproape 2 ani, programul standard este pana la 16 dar se intampla destul de frecvent sa se traga tare pe niste termene scurte si daca nimeresti pe proiectul respectiv ai sanse sa stai si pana la 20 sau mai tarziu. Un exemplu personal: am fost intrebat in cat timp poate fi facuta o anumita chestie, am dat intre 5 si 6 saptamani, beneficiarul nu avea nevoie decat la sfarsitul proiectului de chestia respectiva (peste 6 luni) iar managerul s-a apucat (dupa ce m-a intrebat pe mine) sa le promita ca in maxim doua saptamani e gata. Si da-i si trage 3 saptamani dupa program sa rezolvi promisiuni facute de-a'mboulea. In afara de asta era vorba de niste chestii din table, nimeni nu mai fusese nevoit in 7 ani sa faca asa ceva.
Daca cumva s-a mai schimbat situatia de cand am plecat eu asta este alta discutie.
La fel modificari in cadrul aceluiasi proiect care se cer urgent ca ori a gresit proiectantul si trebuie sa plece materialul pe santier, ori se cere altceva fata de ce a fost proiectat initial.
Eu induc lumea in eroare? Se vede ca habar nu ai ce inseamna munca in proiectare/detaliere sau termene de onorat.
Am lucrat si in INA, dar acolo programul este respectat cat se poate de mult, sunt cazuri rare cand se intampla sa se stea peste program.
Eu ti-am dat niste firme asa cum ai cerut si tu vii sa ma acuzi ca dezinformez? Mai flacau, in firme mici cum ai zis tu ca ai vrea se lucreaza al naibii de mult, multi depasesc orele de program. Deci ai te rog grija ce afirmi, ti-am vorbit din experienta, nu din avioane.