| Marian9978 a întrebat:

Stie cineva un curs de make-up care să-si merite banii? Ajutor

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Depinde si cat de multi bani. La Mirela Vescan ar merita fiind considerata cel mai bun make-up artist din Romania iar diploma de la ea chiar e bine vazuta.
Ar mai fi o tipa buna din Timisoara, Ana Preda, care e foarte fain pentru ca lucreaza cu tine individual.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Toate cursurile isi merita banii, atata vreme cat iti dai interesul sa inveti si sa executi corect ceea ce inveti!
Nu este profesorul de vina, pentru faptul ca tu nu esti atenta la ce preda sau nu te intereseaza anumite parti de curs. daca ai interes, este imposibil sa nu retii si sa nu executi ceea ce ti se arata si exlica.
Evident ca, unele cursuri sunt pentru tine personal, dar altele sunt profesioniste, sa te invete sa devii un make-up artist profesionist.
Doar interesul si ambitia ta pot dovedii ca, acel curs si-a meritat banii!

| Adry05 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu e chiar asa. Sunt unele care nu stiu atat de bine sa machieze dar se dau profesoare ca sa scoata un ban in plus. Sunt o gramada care dau si tepe, zic ca tin un curs, le dai un avans si nu mai auzi de ele. Fel si fel de escroace. Si chiar sa nu faca faza cu pacalitul, dar chiar sunt unele care stiu cateva chestii de baza si vin si te invata, ceea ce poti invata foarte usor si din diverse videoclipuri de pe Youtube. Daca tot dai banii pe asa ceva macar sa te invete si ceva mai complex.
PS: multumesc pentru funda