Stii cum sa pui bazele unei cariere?

Daca aceasta este o intrebare care te framanta, atunci BizCamp – a Career School for students and young professionals e raspunsul potrivit pentru tine. In noiembrie 2012, editia a 8-a se va desfasura in Bucuresti (9 si 10 noiembrie), Iasi (14 noiembrie), Timisoara (17 noiembrie) si Cluj (24 noiembrie).

De peste patru ani Inspire Business reuseste sa aduca in cadrul aceluiasi eveniment cei mai importanti angajatori ai momentului. Afla care sunt ultimele tendinte in materie de job, ce vor angajatorii de la tine. Stai de vorba cu companiile si ai toate sansele sa-ti incepi sau, de ce nu, restartezi cariera.

BizCamp depaseste granitele targurilor de job-uri si reuneste intr-un singur loc oameni cu povesti de succes, toti gata sa-si impartaseasca experienta si lectiile invatate.

Ai garantat un bilet spre viitor si vei putea incepe sa-ti cladesti propria cariera. Intra pe www.bizcamp.inspirebusiness.ro si inscrie-te.

2 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

In primul si-n primul rand, sa pui bazele unei cariere implica mersul la scoala.Dar, surpriza, nu-i de ajuns.Mai trebuie sa si inveti ...Cum invatatul nu ar fi de ajuns, iti trebuie multa vointa si perseverenta.
S-acum, o framantare personala am si eu.Generatia de anul trecut care a dat bac-ul, si generatia de anul asta, cam ce job-uri li s-ar potrivi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti genul de persoana care nu are norocul de a avea pile sau de a-si face cariera in compania proprie sau a familiei, nu ai alta sansa decat sa pui osul la munca, bazele se pun din scoala, ca alta sansa nu ai, inca de pe bancile scolii nu poti sa fi asa cum ar trebui ca sa poti lucra intr-o companie, insa daca o sa mergi la un interviu angajatorul iti va observa calitatile si ca ai baza pusa la punct si ca le va fi usor sa te formeze in cadrul lor o sa ai sanse mari sa iti indeplinesti visul si sa iti dezvolti cariera, insa trebuie sa ai o baza cat de cat sa ai de unde incepe si aia o poti dobandi doar din scoala, ai carte ai parte cum s-ar zice, si asa ca o incheiere, ca sa cuprind pe toata lumea, pentru ca exista si astfel de oameni care doar au diploma am sa dau un citat dintr-o poezie a lui O. Paler care imi place mult " Am invatat ca te descurci si ti-e de folos farmecul cca 15 minute
Dupa aceea, insa, ar fi bine sa stii ceva.". Bafta happy