| anonim_4396 a întrebat:

Stiti ca orice nou angajat intr-o firma are o perioada de proba, acomodare de 3- 6. luni.
Este corect daca dupa aceasta perioada, o persoana angajata intr-o firma de IT sa fie data afara pentru mici probleme de vorbire (adica pentru ca e mai timid, mai vorbeste cu „aaaa" sau are o mica balbaieala la inceput de conversatie). Aceste lucruri intampladu-se rar

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este corect, vezi si raspunsul pe care ti l-am dat la prima intrebare.

| AllexStefanPhoto19 a răspuns:

Probleme de comunicare ale angajatlor nu sunt acceptate in firme care se ocupa cu acest segment, precum si in marketing, manangement, presa, PR, etc. Concedierea lui a survenit si din alte motive.