| mikeofficial a întrebat:

Stiti cumva cat este salariul unui Consultant Vanzari ( o aproximatie) sau variaza in functie de performanta?

2 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

De obicei functioneaza in functie de performante, adica are procent din vanzari. este posibil sa aiba un salariu minim asigurat la care apoi sa se adauge valoarea realizarilor, depinde de la o firm la alta, in functie de politica proprie, de tipul de contract incheiat cu ei (daca e de munca, de colaborare, de plata la comision etc).

| Octavian26 a răspuns:

Fost angajat Dedeman2 cta... 800 Ron + 1 % din vanzarea de pe tot raionul de care apartii ( eu am fost la contructii un maxim de 14 mil pe luna) Din cate am inteles la Practicar se plateste mai bine dar e mult mai multa munca si mai multa responsabilitate! Respect.