| Danila_Valentina_2000 a întrebat:

Stiti cumva ce liceu si facultate ar trebui sa urmez ca sa devin politista? Si care sunt conditile pe care ar trebui sa le indeplinesc ca sa intru?

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Orice liceu si apoi Academia de Politie.Inteligenta,cunostinte temeinice, conditie fizica buna, curaj.

| Daniel2836 a răspuns:

Academia de politie.
funda

| Elenaeli22 a răspuns:

Buna! Si eu vreau sa fiu tot politista.
Eu vreau sa dau la liceul de Filologie sau Stinte Sociale fiindca la academie iti cere foarte mult Limba romana, o limba straina(engleza) istoria si geografie si nu maii stiu ce materi. Apoi dai la academia de politie.Ca sa intri la academia de politie trebuie sa ai Bacul lu-at si sa stii o limba straina la perfectie.O sa ai niste probe sportive de dat si niste examene pe foaie ceva de genul teste grila asa am auzit. Uite si aici informati si date despre academie... poate mai vb prin mesaje despre academie.
http://www.cadeti-academiadepolitie.ro/