| anonim_4396 a întrebat:

Stiti cumva daca se pot face cursuri de pedagogie si acasa? CA studiul acasa?batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

In Romania nu exista posibilitatea(din fericire!) sa studiezi doar de acasa. Exista acele cursuri ale celor de la Eurocor, dar nu stiu daca sunt recunoscute, oricum din punctul meu de vedere sunt doar o cheltuiala inutila, nu ai cum sa inveti o chestie practica doar citind despre ea. Oricum, pentru a putea profesa in invatamant este necesar sa urmezi cursurile unei facultati de profil sau ale unui modul pedagogic oferit in general de marile universitati.

1 răspuns:
| Konata a răspuns:

Buna!
„Elemente de pedagogie generală, teoria curriculum-ului și teoria instruirii":
http://www.scribd.com/doc/10181347/Ilie-Marian-Elemente-de-Pedagogie.

Cam atat gasesti depre pedagogie pe internet insa la biblioteca vei gasi foarte multe carti din acest domeniu sau chiar la librarie :).