| cosminABC a întrebat:

Stiti cumva e foarte greu sa obtii postul de scafandru la arma pompieri? 2.stiti ce sporturi se practica la arma pompieri in cadrul unitatii? si 3. in timpul scolii militare poti sa vii cu laptopul? iar la iesiri ai voie doar o data la saptamana de luni-vineri? daca inveti bine ai acces zilnic?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

1. Nu exista scafandri la pompieri
2. la pompieri se practica alergarea cu masca pe fata
3. nu, la scola militara nu ai dreptul sa detii laptopul personal
4. nu exista permisie de odata pe saptamana, ci numai cand ti se da permisie de la comandata, odata pe luna
5. daca inveti bine primesti calificative, nu iesit afara, ti-am explicat deja ca iesitul afara din unitate se face lunar si numai cu permisie de la comandantul unitatii.

| cosminABC explică (pentru Violleta2022):

In week-end nu ai voie sa iesi niciunde? stai numai incuiat? nu prea cred eu aveam un prieten care si vorbea la telefon dupa program avea tv si iesiea in week-end daca avea note bune iesea cand voia.

| Violleta2022 a răspuns (pentru cosminABC):

Prietenul asta al altui prieten, mai si minte happy
Acum tu poti sa crezi ce vrei, dar trebuie sa stii ca armata, politia si pompierii au strictete si reguli impuse, pe care ca vrei sau nu va trebuii sa le respecti.