| mrrry a întrebat:

Stiti daca este adevarat ca dupa ce termin profilul filologie intensiv engleza dp 12 clase pot deveni prof d lb engleza la gradinita sau la cls 1-4? msz:*

3 răspunsuri:
| NuConteazăCine a răspuns:

Da, dar iti trebuie si facultate. de preferabil limbi straine happy desigur, liceul te va ajuta ft mult tongue

| emy a răspuns:

Ca sa fii profesor, cred ca trebuie sa urmezi Facultatea de Litere. Cel putin, asa stiu eu.Mult succes in continuare!

| octavianpas a răspuns:

Sigur nu.Trebuie sa urmezi o facultate de limbi straine, sau colegiul pedagogic cu specializare pe limba engleza, dar in ambele cazuri iti trebuie atestat.