| adela2012 a întrebat:

Stiti niste site-uri sau carti pe care le pot citii online de unde as putea sa ma informez mai mult despre profesia de avocat? Cred ca am intrat pe toate site-urile posibile laughing)).
P.S. Vreau sa aflu orice tine legat de aceasta meseria, deci si cea mai mica sursa de informatie m-ar ajuta.

5 răspunsuri:
| dragosbogdan001 a răspuns:

Daca ai intrat pe toate site-urile posibile, asta inseamna ca trebuie sa incerci pe siteuri imposibile. Logic, nu?

| adela2012 explică:

Hai dispari! Poate te crezi inteligent ca ai dat un raspuns ca asta, dar a avut 0 haz! Daca nu esti in stare sa ajuti, vezi'ti de treaba!

| DAnc3 a răspuns:

Raspunsul zilei laughing

| DAnc3 a răspuns:

Imi pare rau sa te anunt dar in cazul in care nu ai vreo ruda avocat sau in jur de 20000 de euro gata sa-i poti da nu te gandi la slujba asta.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te sfatuiesc sa citesti L.51/1995, rep. in 2011 si Statutul profesiei de avocat, le gasesti actualizate aici:
http://unbr.ro/ro/legislatie/