| Seby52 a întrebat:

Stiti vreun joc in care simulezi ca iti faci companii, razboaie, construiesti case? In care ai fii tu un fel de presedinte si faci ce vrei tu, unde vrei tu. Vreau sa fac facultatea de Marketing sau Management si am nevoie sa ma "dezvolt" cu aceste jocuri.

3 răspunsuri:
| hexer4u a răspuns:

Http://www.totalwar.com/en_us/
http://en.wikipedia.org/wiki/Tycoon_City:_New_York

Sugerez sa cauti jocuri gen Tycoon (cu Tycoon in titlu, gen Railroad Tycoon - daca vrei cai ferate). Deci ultimul de mai sus e ce vrei daca vrei oras.
Daca vrei razboaie, primul. Nu prea gasesti ambele, cel putin nu zilele noastre.
Altfel, Age of Empires (1, 2,3 - 3 are inclusiv viitor), Ikariam (Grecii antici), dar nu sunt realiste, spre deosebire de Tycoon

| alou a răspuns:

Eu joc empire :* :*

| alou a răspuns:

Eu cred ca Empire e unu bun :*