| deenimariee a întrebat:

Stiu ca e un vis frumos dar e doar un vis. Din pacate vreau sa devin cantareata si dansatoare. Am fost la dansuri de 1000 de ori dar totusi nu imi placea din cauza copiilor de acolo pur si simplu ma simteam singura si jenanta. Am stat 1 2 3 saptamani ei tot urat se uitau pe mine si am decis sa nu ma mai duc chiar daca mie imi place dansul. Ce pot face in privinta asta, adica si ai mei s-au saturat ca ba le zic dupa la dansuri, apoi nu mai vreau, iar dupa nu mai vreau si asa se cheltuie bani...

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Tu crezi ca nu mai poți fi cântăreața? SIA a devenit celebra la 40 ani. Bine, ea are și talent și își scrie singura piesele dar așa ca idee.

Și ca sa fii cântăreț in România nici nu îți trebuie cine știe ce talent, doar sa iei niște lecții de canto și sa îți faci o piesa buna sau sa îți facă cineva. Când scoți melodii care prind pe piața, lumea începe sa te cunoască, îți găsești un impresar care îți face rost de concerte și așa ajungi cântăreața, adică la noi cântăreața înseamnă sa mergi la nunți și la botezuri, la zilele comunelor sau alte chestii din astea și sa canti, asta face și Andra care e mega celebra.
Nu e chiar așa de neatins cum îți imaginezi tu. Și asta cu dansul nu cred ca o sa te ajute. Unde sa dansezi? Crezi ca se câștiga din asta? Sunt foarte putini care fac o meserie din dans.

| Denisaaa08 a răspuns (pentru Bondarel99):

Și in America e tot așa ca in România? Ma refer dacă e așa de ușor sa devi cântăreața și acolo.

| Cosmin86 a răspuns:

Ia-ti un antrenor personal de dans.

| dragosnila233 a răspuns:

E prea tarziu si daca nu ai talent nu mai poti recupera, depinde de varsta pe care o ai, doamna sau

| deenimariee explică (pentru dragosnila233):

11 ani

| dragosnila233 a răspuns (pentru deenimariee):

Ce dracu', credeam ca esti majora si faceai exercitii printre copii de 14-15 ani. Inca esti un mic purice, care poate deveni ceva mult mai mare. De ce crezi ca toata lumea are ceva cu tine, nu stiu.