| Tralala01 a întrebat:

Stiu ca intrebarea asta suna tampit dar cum poti sa devii un om de succes? Cu multi bani? Stiu ca banii nu fac totul, ca banii nu pot cumpara fericirea si bla bla. Cum spune si citatul:"ca te-ai nascut intr-o familie saraca nu e vina ta, dar daca mori sarac atunci este vina ta". Am nevoie de o meserie de viiotr care sa infloreasca, sa fac ceva in viata. Mi se pare irelevant sa traiesc o viata obisnuita.

Deci aveti ceva idei de afaceri de viitor?

4 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Viitorul ar avea sa fie condus de roboti => programare, automatica, electronica, poate si mecanica, electrotehnica. Dar avand in vedere ca poluarea a afectat cu mult peste 50% din planeta asta, viitorul e ceva nesigur

| AndreiWeisz a răspuns:

In primul rand trebuie sa te duca capul. Apoi poti sa lucrezi intr-un domeniu in care se castiga bine, gen informatica, drept etc. Sau poti sa ai afacerea ta, daca ti se pare ca ai spirit antreprenorial.

| Alexandruuu88 a răspuns:

Trebuie sa te duca capul! Meserii de viitor:Bucătar, Polițist, Medic, Judecător /Avocat

| Luizaaa a răspuns:

Pai trebuie să-ți dai silința să înveți. Fi cinstit, sa nu accepți nedreptatea! Succesul îl poți obține doar prin muncă proprie, trebuie sa îți dorești să îți atingi scopurile, dar fără să fi cu nasul pe sus. Așa că tine-o de studii și muncește din greu pentru viitorul tau! Succes!