| bobonel a întrebat:

Subofiteri jandarmi sau subofiteri politie? Motivati raspunsul! Cel mai pertinent primeste funda!

1 răspuns:
| NOC a răspuns:

Jandarmul are drept activitate asigurarea (meciuri, demonstratii) si restabilirea ordinii publice (scandaluri de mari amploare), in timp ce politistul se ocupa cu mentinerea ordinii publice.

Ambii lucreaza in teren, in ture. Depinde de preferintele tale.

Poti afla mai multe detalii pe http://cadeti-academiadepolitie.ro/blog-cum-aleg-beneficiarul/