| KindKid17 a întrebat:

Sugerati-mi niste facultati la care se intra mai usor, din Iasi! Si care sunt de viitor.

2 răspunsuri:
| Directioner99 a răspuns:

Facultati la care se intra usor sunt cele unde admiterea se face pe baza de media de bac.Iar ca sa ajungi sa ai o meserie calumea si de viitor trebuie sa mergi la o facultate mai greluta, drept, informatica, medicina, etc unde admiterea e ceva mai grea
Te sfatuiesc sa faci ceva ce iti place, sa nu te gandesti neaparat la ce meserie o sa ai dupa ce termini, pentru ca daca nu iti place o sa te lasi de ea si poerzi anul aiurea, din proprie experienta zic

| TheGentleman a răspuns (pentru Directioner99):

Dreptul nu mai este demult „de vitor". Piața s-a cam suprasaturat și sunt destui absolvenți de drept ce lucrează prin call-center