| HarsanDenis a întrebat:

Sunt a8a și doresc sa dau la Liceul militar din Alba Iulia, dar eu într-un ochi vad destul de ok dar în celalalt nu vad aproape deloc, ce pot face?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca poti face ceva, o conditie pentru intrarea la un liceu militar este sa nu ai mai mult de plus sau minus 3 dioptrii.

| sierra1 a răspuns:

"dau la Liceul militar din Alba Iulia, dar eu într-un ochi ...nu vad aproape deloc, ce pot face?"

in mod cert: un ALT liceu

| Gnomzy a răspuns:

Salut,

Aici găsești baremul medical privind efectuarea examenului medical pentru admiterea în unităţile/instituţiile de învăţământ militar, de informaţii, de ordine publică şi de securitate naţională, pe perioada şcolarizării elevilor şi studenţilor în unităţile/instituţiile de învăţământ militar, de informaţii, de ordine publică şi de securitate naţională, pentru ocuparea funcţiilor de soldat/gradat profesionist, precum şi pentru candidaţii care urmează a fi chemaţi/rechemaţi/încadraţi/reîncadrați în rândul cadrelor militare în activitate/polţiştilor în serviciu/polţiştilor de penitenciare, așa cum este menționat și în antet.

Consultă capitolul XII. AFECŢIUNI OFTALMOLOGICE

https://www.academiadepolitie.com/......n_2023.pdf