| anonim_4396 a întrebat:

Sunt angajata cu 20 ore pe saptamana. Daca vreau sa schimb si sa lucrez 30 de ore pe saptamana, adica 6 ore pe zi, cum se procedeaza? Trebuie sa aduc iar cazier, adeverinta de la medic etc?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuie sa mai duci nimic, este destul daca inchei un act aditional la contractul individual de munca prin care se modifica prevederea privind timpul de munca, se prevede ca vei lucra cu timpul de 6 ore pe zi si 30 de ore pe saptamana.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Intreaba-ti angajatorul mai intai. Poate asa vrea el sa lucrezi.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Bineinteles ca nu. Se face un act aditional la contractul de munca si cu asta-basta. Spor la treaba!

| Orph3us a răspuns:

Discută cu superiorul direct, acesta te va îndruma cu tot ce e necesar sau spre persoana responsabilă de așa ceva (hr).