| rengheamelania a întrebat:

Sunt angajata in politie si doresc asistenta juridica deoarece vreau sa sesizez un abuz din partea sefilor mei. sunt santajata in permanenta, sunt singura femeie politist de la sectia unde lucrez si mi se insceneaza tot felul de plangeri si sunt jignita in toate felurile. poate stie cineva cu cine pot lua legatura pentru a putea rezolva aceasta problema

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De ce mai exista organizatia de sindicat a politistilor? Adreseaza-te presedintelui de sindicat. De asemenea te poti adresa pe cale ierarhica, pana la ministrul de interne.
Si de ce ai nevoie de asistenta juridica, doar nu esti cercetata penal. Politista fiind ar trebui sa stii modul de adresare a reclamatiilor. Numai bine!

| mixxjim a răspuns (pentru Ioandelasal):

Domnul Ioan, ati vazut ce s-a intamplat cu biata fata, unde s-a ajuns pana la urma?

| thealchemist a răspuns:

Nu stiu de ce te plingi, daca ai facut prostia sa te angajezi in politie meriti sa suferi. tu nu stiai ce statut au femeile in armata sau politie?

| mixxjim a răspuns:

Nu poti sa-ti ceri un transfer in alta parte, la alta sectie sau la vreun alt departament, pe alt tip de post, pe unde sunt mai multe femei eventual? macar temporar, ca daca te apuci la lupta cu ei nu cred sa reusesti mare lucru si chiar daca o sa castigi o sa stie toti care-i treaba si o sa ai mereu probleme peste tot sad cred ca stii mai bine ca noi ca trebuie sa probezi toate acuzele si ca e vorba de oameni cu experienta si de munca, si de viata, cu pozitii, cu conexiuni, care stiu cum sa faca sa-ti taie toate caile, o sa-ti irosesti viata luptandu-te cu morile de vant. cauta o cale sa pleci de acolo, discret si elegant, asa o sa-ti fie cel mai bine

| jhonsmyth a răspuns:

Buna,lasa-mi id tau prin mesaj privat si te voi indruma spre un avocat...bun este verisor cu mine e tanar si are procese in curs de desfasurare la CEDOhappy

| jhonsmyth a răspuns:

Cu sefu-l erarhic superior.
Daca nu se rezolva trebuie sesizat Ministerul de Interne.