| Cezar_Ciobanu_1967 a întrebat:

Sunt apicultor de meserie.Ca orice apicultor,am avut in fiecare an si mortalitate in familiile de albine! anul trecut a fost unul special si cand spun special ma refer la mortalitate maxima a tuturor stupilor! ce s a intamplat? nici eu nu stiu? de aceea TPU te intreb? stupii, i am gasit fara pic de albina! nici in lada,nici langa lada,nici albina matura,nici puiet,am gasit doar ramele pline cu miere si polen, albina disparuta definitiv! daca aveti ideea ce s ar fi putut intampla? va multumesc anticipat si astept cu nerabdare raspunsuri de la voi!

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

S-ar putea sa le fi murit regina si sa fii migrat cu o regina noua.