Întrebare recomandată | Nicolae_Ionela_1992 a întrebat:

Sunt asistent medical generalist(inca nu am profesat) iar acum vrea sa imi scot dreptul de libera practrica; pe langa multe alte documente imi trebuie si asigurare de malpraxis...de unde o pot scoate, obtine?

4 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Orice agent, firma de asigurari are in portofoliu si asigurari de malpraxis.

| mont a răspuns:

La firmele de asigurari.

| alina1990 a răspuns:

Buletin ( carte ) de identitate, prin care se face dovada identitatii, cetateniei si a domiciliului ( Legea 105/1996 )- copie xerox;
Actele de stare civila, dupa caz- copii xerox;
Actele de studii, calificare ( certificate, diplome, atestate ) privind existenta studiilor si calificarii necesare pentru activitatea de voluntariat- copii xerox;
Avizul medical (adeverinta de la medicul de familie);
Cazier judiciar;
Pentru asistenti medicali:

Certificatul de membru, emis de O.A.M.G.M.A.M.R., vizat la zi
Asigurarea obligatorie de răspundere civilă profesională
eu pe aceste le-am facu plus analizele medicale. asigurarea de malpraxis am facut-o la o agentie unde m-au trimis ce de unde mi-am scos aprobarea pentru voluntariat, sper ca te-am ajutat

| WilcZur a răspuns:

Asigurarea o poti scoate de la o casa de asigurari.happy