| marunteln49 a întrebat:

Sunt bolnav de epilepsie si am diploma de comerciant- bucatar si nimebi nu ma angajeaza...ce e de facut cu viata mea? Am o pensie de 247 pe luna.

4 răspunsuri:
| oprescudorin11 a răspuns:

Cand te angajezi, cine te intraba daca esti epileptic? Nimeni, iar daca faci vreo criza, te poti scuza. Nu este nimic nedeontologic in asta! Gandeste-te ca Klaus Iohanis e anlfabet, nu stie bine nici romaneasca nici germana, ca are greutati in gandire! Daca spunea la interviu astea, alegeau alt cretin. Daca vrei cu adevarat sa te angajezi, o poti face! NUMAI daca VREI si TU!

| Marian619 a răspuns (pentru oprescudorin11):

Ca Klaus, da sunt sigur ca el e analfabet.Atat de analfabet ca a scris o carte fara greseli gramaticale, a trecut de facultate si a ajuns si presedinte.Iar tu stai cu mana in pantaloni si pui raspunsuri analfabete pe internet

| oprescudorin11 a răspuns (pentru Marian619):

A scrie fara greseli gramaticale nu este o performanta, mai ales ca orice carte trece prin verificari.Si puscariasii au scris cateva carti.Aia celebri care fura milioane.
Daca te comporti si cu angajatorii la fel de arogant, cauza neangajarii este cu totul alta, nu mai invoca vreo boala.
Cu diploma aia ai putea sa-ti faci o afacere proprie, nu-ti trebuie nici tie multa carte!

| NicVal74 a răspuns:

Cum de aveti pensie de 249 pe luna se poate pensiona cu boala asta am pe baiat de 24 ani