| Chirtoaca_Marius_1997 a întrebat:

Sunt cetatean al RM si as dori sa aflu care ar trebui sa fie media mea la BAC si Liceu pentru a urma o facultate de drept din Romania?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Anul asta la Iasi de exemplu, la facultatea de drept, ultima medie la admitere la fara taxa a fost de 8.76 si de 8.20 la taxa. deci medii mari. media se face 50% nota de la bac si 50% nota de la examenul de admitere, asa ca poti faci si tu niste calcule. gasesti pe site-ul lor si subiectele date la examen (limba romana) si alte informatii http://laws.uaic.ro/admitere_licenta.html. trebuie sa te interesezi insa si la ei, si la altele facultati de drept, unii au locuri speciale pentru cetatenii din RM si pot fi alte conditii/medii. succes!

1 răspuns:
| jhonsmyth a răspuns:

De fel iti trebuie media5
sunt din Iasi si cunosc o turma de prosti care sunt la medicina succes