| Darktee a întrebat:

Sunt clasa 10 si nu stiu unde sa dau,la politehnica, ase sau pompieri (academie). Care e mai bine pentru viitor, si dpdv financiar?

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Daca esti atat de polivalent, si chiar poti face oricare dintre aceste meserii, cred ca nu mai conteaza unde mergi, te vei descurca foarte bine oriunde si vei ajunge in managementul de top in primii 10 ani. Daca insa ai abilitati sau preferinte spre una singura, alege ceea ce te atrage. Important nu e sa mergi dupa bani, ci sa faci ceea ce iti place, sa fi bun la ceea ce iti place sa faci, si astfel vei invata repede, iti va placea sa depui 100% efort pentru reusita si vei ajunge departe. Unde e mai banos? Oriunde. Poti castiga foarte multi bani facand oricare dintre aceste studii. Important e sa iti placa, sa muncesti cu drag si sa fii remarcat.

1 răspuns:
| MariusBlack96 a răspuns:

Salut,am cunostinte care au dat la financiar si se plang ca e multa munca, e bine sa faci ceea ce vrei tu si ce iti place, nu trebuie sa oscilezi doar pe aceste doua posibile cariere.