| Cristinanicolae7 a întrebat:

Sunt clasa a 10 a.
Vreau sa dau la medicina, credeți ca e posibil sa intri fără sa faci meditații? Dacă ma apuc sa învăț de acum?
Am șanse sa intri la buget? Țin sa menționez ca sunt la filo.

Răspuns Câştigător
| anonima0417 a răspuns:

Heey
Si eu trec a10a si am inceput singura sa învăț la chimie. La bio nu-mi fac deloc probleme, e super usor pentru mine. Trebuie sa fii perseverenta, sa nu ti fie teama, o sa reusesti! La chimie eu voi face meditatii in a11alaughingnu prea reusesc sa invat super eficient de una singura, dar recunosc ca pot si ma descurc. Nu are treaba profilul crede ma
Cei de la filo avem mai multe sanse sa intram deoarece ne pregatim mult mai intensiv si avem alt mod de a învăța si retine informații. Chiar daca si fost pe stiinte ale naturii, mate info, filo s-a.m.d; la medicina faci alte lucruri si nu se compara cu liceul sau materia de liceu absolut deloc. Eu sper sa reusesti, mult succes!

1 răspuns:
| adriantraian a răspuns:

In opinia mea, ai sanse mici. Cred ca trebuie sa fie cineva care sa iti explice cum se desfasoara admiterea si cam ce subiecte se dau. Si daca esti la filo...e mai naspa situatia. Ideea e ca la medicina se intra foarte greu( depinde si unde vrei )