| Eusuntaici55 a întrebat:

Sunt clasa a 11a pe mate info intensiv și vreau sa dau la upb pe robotica, dar nu vreau sa ajung mecanic auto. Știți alte joburi bine plătite și dacă este atât de greu la robotica pe cât se zice? Nu prea ma pricep la fizica dar la info da. Și e adevărat ca se duc numai băieți la robotica?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Fă tu facultatea aia, termin-o cu brio și o să-ți "plouă" cu joburi bine plătite, in specialitatea ta.

| Roger645 a răspuns:

Aidca vrei sa dai la UPB / Automatica? Are sectie atat de calculatoare cat si de automatizari.
Tintesti destul de sus. Mai exista si facultatea de transporturi.
Cred ca se intra cu peste 9
https://acs.pub.ro/