| stefyy234 a întrebat:

Sunt clasa a-Xa pe profilul mate-info si in ultimul timp ma gandesc tot mai mult ca dupa liceu sa dau la arhitectura. Am citit destul de multe lucruri despre ce presupune arhitectura, dar inca nu mi-am dat seama daca asa ceva chiar este pentru mine. Cat de mult conteaza talentul si cat de mult conteaza munca? Dar imaginatia? Credeti ca daca as vedea niste culegeri de admitere m-ar ajuta la decizia pe care trebuie sa o iau? Stiu ca mai am timp de gandire, dar stiu si ca munca si meditatiile trebuie incepute din timp.

1 răspuns:
| Kyttynna a răspuns:

Talentul si munca au un raport egal in arhitectura. Culegerea iti aduce un plus pentru admitere dar cred ca te-ar ajuta mai mult sa stii ce ai de facut pe viitor, unde vei lucra daca vei termina arhitectura. Eu iti las link-ul de la universitatea din Bucuresti sa vezi ce facultati sunt si ce presupune fiecare. https://www.uauim.ro/facultati/arhitectura/