| Roxett a întrebat:

Sunt clasa a XII.Am medie mare la bac deci pot intra unde vreau.M-am gandit sa dau la facultatea de mate-info.Dar nu stiu sigur ce meserie pot practica dupa(nu doresc o cariera in invatamant ).voi ce parere aveti? ce job pot gasi?!

Răspuns Câştigător
| TheCritic a răspuns:

Se caută joburile în domeniul IT. Și sunt foarte bine plătite. Numai bine!

2 răspunsuri:
| kzd a răspuns:

It este un domeniu de viitor, cu salriu de 3000 de lei, in Romania si 2000-3000 de euro in strainatate. Foarte buna alegerea, cred ca asta o sa fac si eu, doar ca eu sunt in 10-a, mai am timp, imi place si psihologia, sa ajut oameni, deci mai vad ce fac. Oricum in idee informatica e de baza in zilelea astea, cu cat avaneaza tehnologia cu atat este mai cautata si mai bine platita si mereu o sa ai locuri de munca pentru ca este o treaba destul de dificila pentru unii. O zi buna sa ai!

| Arjun a răspuns:

Mergi pe inginerie navala/marina(faci mate la greu si fizica).