Întrebare recomandată | Elena1234456 a întrebat:

Sunt din Galati si nu ma pot hotara ce facultate sa aleg intre cea de informatica (din Universitate) care se afla in Bucuresti sau facultatea de informatica din Brasov. Mentionez ca nu sunt o eleva stralucita dar la informatica imi merge mintea si chiar imi place sa invat (sunt la profilul mate-info). Prietenul meu ramane in Galati dar mama lui locuieste in Bucuresti si ne-am putea vedea de mai multe ori. Imi place mult Bucurestiul, dar orasul meu de suflet ramane Brasov. ce sa fac? Care credeti ca este o alegere mai buna?

6 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Cel mai important lucru este că ești sinceră.
Și cu tine și cu noi.

| neutrino a răspuns:

Daca mintea iti merge, mergi si tu in Brasov, daca nu, ramai in Galati.

| CristinaMaria1987 a răspuns:

Pai depinde de media pe care o sa o ai la bac, pentru ca la Universitate in Bucuresti iti trebuie medie mare, dar in Brasov se poate intra si cu medie mai mica

| asdfgh23 a răspuns:

Oamenii clar sunt mult mai de treaba in Brasov, dar facultatea din Bucuresti e mai buna, conteaza si daca ai unde sa stai, chiriile sunt mai mari la apartamente in Bucuresti dar mai multe locuri in camine

| Ddo_Razvan_1995 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa te tuci in Brasov daca vrei sa inveti.in Bucuresti sunt foarte multe feluri in care ti se poate atrage atentia de la invatat. happy

| DanielaCrisstina a răspuns:

Mai bine in Brasov. In Bucuresti sunt fel de fel de pitzipoance cu bani care se cred stralucite si sa nu cada un examen dau mita.