| daniel176 a întrebat:

Sunt din Galati si pe data de 11 o sa am test pentru admitere la facultatatea de inginerie, testul este de algebra. Nu prea stapanesc bine matematica am luat doar 5 in bac... mai mult ma bazez pe romana unde am luat 8.20. Ce meserie de viitor pot alege?

2 răspunsuri:
| Metalheadforever666 a răspuns:

Depinde ce iti mai place in afara de romana.Din moment ce nu le ai cu stiintele exacte ar trebui sa te orientezi pe ceva ce tine de romana,limbi straine, istorie sau geografie. Poti sa te faci profesor, scriitor, jurnalist, avocat etc.

| Emmm203 a răspuns:

Pai ai putea sa devii ceva gen profesor de romana..se plateste bine ca profesor universitar..sau sa dai la Academia, sau orice alta ramura, unde iti trebuie romana (numai gramatica, fara literatura), istorie si o limba straina ( oricare) Subiectele la romana sunt usoare, le am facut si eu, fiind in clasaa 8a acum si am luat in jur de 7. iar la istorie..totul depinde de cat inveti si cat de bine. Eu spun ca din meseriile acestea se castiga destul de multi bani.