| anonima13ana a întrebat:

Sunt economista, lucrez 10 ore pe zi la o firma.Stiu tot ce misca si ma ocup aproape de toate problemele care apar.Deci fac si pe secretara si raspund si de personal si de Ssm. Firma e nici mica, nici mare dar in plin a dezvoltare.Care credeti ca ar fi salariu in mana potrivit?

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Daca ai vechime trebuie sa iti dea macar salariul mediu pe economie(3100net).

6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai tu esti economista, nu noi. Ca sa nu dai cu firma in bot si sa cresti sanatos, cica un angajat ar trebui sa produca undeva de vreo 5 ori peste cit se baga in el. P.S. Alea 10 ore sunt toate pontate sau lucrezi si un pic ILEGAL? Daca firma isi permite sa iti dea 10000 RON si sa plateasca darile aferente, de ce nu?

| FreddieM a răspuns:

Exact cat primesti din punctul lor de vedere. Cand te-au angajat ai acceptat ce ti-au oferit ei fara probleme, corect? Dar daca intre timp,, ai crescut" si cum e si normal ai invatat toate smecheriile si ti s-au marit si indatoririle si consideri ca plata nu e cea corecta e absolut normal sa ceri o intrevedere cu directorul, pui armele pe biroul lui si ii spui concret care este pretul tau. Daca ii meriti si ei sunt corecti nu am dubii ca nu ii vei primi, daca nu, schimba firma ca nu-s seriosi.
Dar ti-as aminti si un proverb italian care zice asa.,,,,Muore il Papa, si fa un altro" in alte cuvinte toti suntem necesari dar niciunul nu e indispensabil. Take care

| anonima13ana explică (pentru FreddieM):

Nimeni nu e de neinlocuit, e vorba de omul potrivit la locul potrivit mai degraba

| Sonia822 a răspuns:

Un salariu mediu in Bucuresti e intre 2800-3500. Depinde de firma, de zona, de buget, de oras. De inteligenta directorului general laughing Sunt unii care dau si 1500 laughing Cat sa ai de mancare, nu-i intereseaza cu ce platesti facturi, de vacante nici nu mai discutam.