| ucnevetac a întrebat:

Sunt electrician la inceput de drum,am studii medii, la liceu nu am fost, se duc toti prostii, am ales sa ma angajez la negru pentru inceput pe santier. Cam stiu de toate dupa doua luni, doresc sa ma angajez intr-o fabrica mare cu masini cu monitoare si ma califica ei la locul de munca, maine incep munca sau fac eu un curs, am gasit unul cu 400 de lei. O sa-l fac cand ia bunica pensia, intrebarea mea este dupa cat timp de la angajare pot sa cer concediu? Vreau sa plec in vama singur ca nu am prietena si cand imi dau nenonorocitii astia de patroni salariul si daca imi dau bonurile de masa inainte. Sa raspunda doar cei care sunt in domeniu

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Dupa 6 luni de munca poti cere o parte din concediul platit.

| kalasnicov22 a răspuns:

Dupa ce faci cursul ala de calificare o sa te puna sef de sectie, sa fii pregatit.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tine de politica firmei. Probabil nu în primele luni.

| Furnicuta000 a răspuns:

Dupa ce ai scris in prima fraza, sunt prosti astia de iti raspund la intrebare nu aia de se duc la liceu...

| PetricanIonut a răspuns:

De ce nu intrebi cand poti sa iesi la pensie.
Ca meserie nu stii si n-o sa inveti vreodata, calificare la locul de munca nu o sa vezi decat la meserii de 2 bani.