| LarisaaAndreeaa a întrebat:

Sunt în clasa a 11-a la profil de bio-chimie. Ce facultate as putea face și sa fie și ceva de viitor?

Răspuns Câştigător
| AndreeaAndree1514 a răspuns:

Buna! Eu consider ca facultati de viitor vor fii: Facultatea de Farmacie/Medicina/, Facultatea de Medicina Dentara(toate sunt foarte grele dar cea de medicina dentara este foarte foarte cautata, gandeste-te ca toti ne ducem la dentist) O alta facultate care cred eu ca se preteaza pentru viitor ar fi Facultatea de Petrol si Gaze. Eu de exemplu nu se sfatuiesc sa faci Dreptul, Limbi straine, Filosofie. Dupa parerea mea chiar nu ai ce sa faci cu ele. Dar este strict alegerea ta, si trebuie sa te gandesti foarte bine si sa te gandesti la fiecare in parte:ce beneficii am? Unde ma pot angaja dupa? Intelegi? Stiu ca este greu dar o sunt sigura ca o sa faci alegerea potrivita pentru tine! Mult succes si bafta la bacalaureat!

| Dugalle a răspuns (pentru AndreeaAndree1514):

Mai adauga, Automatica si Calculatoare, Arhitectura Navala, Arhitectura Aeriana.

5 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Medicinae et pharmaciae

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU există profil/specializare de "Chimie-Biologie" ( "bio-chimie" )!
Poate vrei să te referi la "Ştiinţe ale Naturii" happy

Poţi să te înscrii la ORICE facultate doreşti!
NU contează ce liceu/profil/specializare ai absolvit happy

Toate cele bune!

| Dugalle a răspuns:

O facultate chiar smechera si foarte bine platita, sa te duci pe industria petrolului, e de viitor si castigurile sunt mari.

Daca acum castigurile sunt mari, pe parcursul anilor o sa creasca deoarece petrolul pana la urma o sa se termine iar dupa ghici ce, tot pe voi inginerii in industria petrolului va ia de mana si va roaga sa gasiti alte metode de combustibili.

| neacsumihai2009 a răspuns:

Pai, tot ce tine de programare, marketing, social media, aerospatiala, robotica...
Cam astea or sa fie de viitor