| Lyndsey a întrebat:

Sunt in clasa a 8-a si vreau sa urmez un profil de filologie.Dupa liceu vreau sa fac o post-liceala pentru a "deveni" farmacista(care vinde medicamente, nu sefa). Crdeti ca se poate? Multumesc.

9 răspunsuri:
| AndraNicoleta a răspuns:

Farmacista devii in urma absolvirii facultatii de medicina si farmacie, nu cu liceul.

Numai bine!

| Lyndsey explică (pentru AndraNicoleta):

Am spus ca dupa liceu vreau sa fac o post-liceala.

| TiffanyღBJ a răspuns (pentru Lyndsey):

Poti sa faci

| AndraNicoleta a răspuns (pentru Lyndsey):

Tot aia e. Din cate stiu eu, numai cu facultatea de farmacie devii farmacist.

| Smile94 a răspuns:

Nu,cel putin nu cred, din clasa a 11-a nu mai aci, sau poate ma insel dar eu nu am mai acut, chimie si biologie care stau la baza medicinei; daca asta vrei va trebui sa muncesti triplu

| Lyndsey explică (pentru Smile94):

Nu inteleg ce vrei sa spui thinking

| Smile94 a răspuns (pentru Lyndsey):

Tu chimie si biologie nu mai faci, cum crezi ca te vei descurca sa recuperezi ceea ce tie nu ti s-a predat in 2 ani, poti sa te transferi la bio chimie

| Lyndsey explică (pentru Smile94):

Aha,acum am inteles.da, dintr-a noua nu se mai fac.

| deea857 a răspuns:

Farmacist poti fi si daca termini o post-liceala...dar o sa iti fie foarte greu pentru ca la profilul de filologie nu faci chimie si nici biologie...materii pe care se bazeaza post-liceala de farmacie. cel mai bine ar fi sa mergi la stiinte ale naturi, acolo faci chimie, biologie, fizica, mate..etc