| WayhaughtK a întrebat:

Sunt in clasa a 9 a si vreau sa dau la politie si vreau sa ma pregatesc de acum pentru probele fizice.
Ce exercitii ar trebui sa fac pentru a intra cu siguranta?
Multumesc!

2 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

Pai care-s probele? Alergat viteza/rezistenta si aruncatul mingii medicinale 5kg -7m parca. Nu e evident ce ar trebui sa faci? Bine, asta a fost partea usoara, partea grea e examenul scris la romana engleza si istorie sau la ce se da. Intra pe site-ul oficial, documenteaza-te cu privire la ce materii susti examenul si care este bibliografia de examen si da-i bataie.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://www.antrenoare.ro/......e-politie/
Fa-le pana depasesti baremele minime.