| buburuzaucigasa a întrebat:

Sunt in clasa a X-a la un liceu cu profil de resurse naturale si protectia mediului si deocamdata nu m-am hotarat la ce facultare sa dau. Voi ce ma sfatuiti? care sunt meseriile de viitor?

Răspuns Câştigător
| yadora a răspuns:

Inclina spre ceea ce iti place sa faci pe viitor...si pentru ce deprinderi mai mari ai... Daca optezi dupa unul si altul te vei trezi ca ceea ce faci nu este pentru tine...si ca ai o alta vocatie! decizia e numai a ta. Bafta.

5 răspunsuri:
| deeea28 a răspuns:

Turismul nu te tenteaza? Si chiar daca faci acel liceu la facultate poti sa dai la ce vrei tu. Finante si banci era de viitor, acum cu criza asta nu stiu, dar de ce nu? Vezi si tu, nu te stresa prea mult pe ce domeniu sa faci, acum conteaza si mult sa ai o facultate. Poti sa faci o facultate si intre timp sa te hotarasti pe alt domeniu si sa faci masterul in acel domeniu. Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Te poți orienta aici: www.alegefacultatea.ro
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai gandeste-te foarte bine la ce iti place si care ar putea fi o meserie pe care sa o practici cu devotamenthappy

| vilmaristul a răspuns:

Ecologist este o meserie de viitor apropiat, departat si foarte departat

| NoMore a răspuns:

Fa-te farmacista