| girafarozambulanta a întrebat:

Sunt in clasa a zecea si vreau sa dau la medicina. As vrea sa incep incet sa invat de acum ca sa nu ma panichez in a 12-a, ce carti sau lucruri de lucrat imi recomandati?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Este mult prea devreme sa te apuci de invatat pentru medicina de acum, cand inca nu cunsoti materia de a XI-a si a XII de care se vor lega examenele de admitere.
Ti-as recomanda sa inveti foarte bine la scoala, fizica, chimie, romana si mate, ca sa iei note foarte mari, atat la ore cat si la BAC, ca de ale depinde partial succesul tau la facultatea de medicina.