| Hrubiak a întrebat:

Sunt în Germania și am undeva la 4.000 de euro (mărunți) unde naiba pot să-i schimb? La banca îmi trebuie neapărat cont să-i pot schimba?

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La bancă.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da, minciuni ai tu 4000 de euro cum avem si noi, mai lasa beutura gogule.

| Zuzu1991 a răspuns:

Intr-o tara in care se foloseste o anumita moneda, si tu ai moneda aia, in orice forma, poti sa o schimbi la ORICE banca, oricand e deschisa banca, fara nici un act, fara nici un cont, fara nici o problema
iar asta se intampla oriunde, intr-o tara macar "normala la cap" (poate nu poti daca e failed state sau ceva de genul asta, dar nici atunci, daca banca e deschisa)
si daca banca te refuza, prin absurd (asta NU se intampla) poti sa faci reclamatie care poate sa inchida banca, pentru ca SUNT OBLIGATI DE LEGE sa, schimbe moneda oficiala (face parte din licenta de functionare a unei banci)

| Yuoia a răspuns:

De unde naiba ai tu 4.000 € marunti? Din restul primit la alimentara?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai nevoie de cont niciunde, doar un buletin nu conteaza din care tara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca la Deutsche Bundesbank, are filiale in toate orasele mari din Germania.

| epurasu a răspuns:

Marunti, adica in monede?