| iagar a întrebat:

Sunt inclasa a XII asi vreau sa merg mai departe la asistenti medicale de la Posliceala Fundeni din Bucuresti si vreau sa stiu daca pentru admitere trebuiesc invatate toate capitolele din cartea de clasa aXI a aceea portocalie pe care o au pe situl poslicealei, si daca nu sunt toate vreau sa stiu care sunt acelea.
Si mai vreau va rog care aveti testele grila de anul acesta pentru admitere. va rog! Multumesc!

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Este clar ca trebuie sa te pregatesti din ambele manuale indicate si din toate capitolele daca -ti doresti un loc la "fara taxa "--- doar se da un examen! S-ar putea sa-ti trimita insasi scoala, pe adresa ta de e-mail, acele teste grila --- nu strica sa faci o incercare folosindu-te de adresa de contact indicata la "intrebari generale" de aici :http://www.scoala-sanitara-fundeni.ro/contact.htm

| Mitza112 a răspuns:

Trebuie invatata si aceea pentru ca nu sti niciodata cand te lovesti de ceva ce scrie acolo.