| Agoraphobia a întrebat:

Sunt intr-o cautare disperata de joburi pentru vara. Nu am experienta, e prima mea incercare, dar se pare ca nu gasesc nimic care sa mearga! Aveti vreun sfat sau vreo idee?

Răspuns Câştigător
| Miree a răspuns:

Să împarţi pliante este o variantă şi nu este deloc greu! Ai putea să te angajezi ca şi ospătăriţă.

5 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Nu ar strica niste detalii: Ce varsta ai, ce studii ai, ce preferinte salariale precum si legate de job ai. Recomand sa-ti creezi si sa iti ''lucrezi'' apoi un profil de linkedin, cea mai mare retea sociala de business. Un profil bun alaturi de contacte din zona de HR te poate ajuta enorm in gasirea unui job. Daca ai da mai multe detalii as putea sa-ti dau si eu mai multe sfaturi, vis a vis de personal branding in primul rand.

| Mario502 a răspuns:

Aaa... ospata intr-un restaurant? Nu e greu. doar trebuie sa livrezi mancarea la mese... sau daca stii sa conduci te angajezi la o pizzerie care livreaza la domiciliu
Alte idei mai bune nu am. Sau poti fi vanzatoare la un magazin ( Daca se cauta aceste jobburi as zice sa te angajezi...
Funda?

| Economu_Simona_1999 a răspuns:

Bona sau poti sa imparti pliante...

| EkyBlayn1999 a răspuns:

Deci.Poti vanzatoare la un chiosc..Chelnerita..Ospatara.

| EkyBlayn1999 a răspuns:

Poti fii vanzatoare..Ospatara...Chelnerita..Sunt multe lucruri de facut.