| Joker3134 a întrebat:

Sunt la facultatea Tehnologia constructiilor de masini, ce materii ar fi bine sa invat ca sa am o meserie pe viitor? Ca de exemplu sunt materii unde nu prea are rost sa inveti.

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

In general... nu orice se face prin facultate o sa si folosesti la un eventual post de lucru, mai ales prin primii ani de facultate, unde se fac mai mult baze. Deci materiile aproape de anii terminali ar fi ideale (dar oricum trebuie sa le inveti si pe celelalte sa treci examenele).

Dar nu iti bate capul cu asta acum happy o sa ai colegi si prieteni atunci, si o sa cunosti si alte persoane din anii mai mari, o sa stii atunci ce ar trebui invatat si cum + domeniile de angajare. Succes sa ai! ^_^

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"ce materii ar fi bine sa invat ca sa am o meserie pe viitor?"

decizia e doar a ta dar un răspuns corect ar fi: "toate și incă tot atâtea in plus"